HARPAGAN-54 SZEMUD 20-22.10.2017 - Peleton

HARPAGAN-54 SZEMUD 20-22.10.2017

W tym roku na Harpaganie swoich sił próbują: Jacek, Adam oraz Paweł. Chłopaki zapisali się na trasę: 200 km rowerem, którą muszą pokonać w czasie nie dłuższym niż 12 godzin. POWODZENIA!!

HARPAGAN jest rajdem na orientację. Oznacza to, że każdy startujący dostaje mapę z zaznaczonymi na niej punktami kontrolnymi. HARPAGAN nie jest imprezą wyłącznie wytrzymałościową przebiegającą po trasie wyznaczonej tasiemkami, tu drogę pomiędzy poszczególnymi punktami kontrolnymi każdy ustala sobie sam. Biegnie ona pięknymi, dzikimi zakątkami, z dala od ruchliwych szos czy zatłoczonych miast. Zadaniem uczestnika jest odnaleźć w regulaminowym czasie punkty kontrolne zlokalizowane w terenie, na których znajduje się obsługa rajdu (wolontariusze Klubu oraz obsługa medyczna). Z trasy można zejść praktycznie w dowolnym momencie i miejscu. Jest to jednak równoznaczne z wycofaniem się z Rajdu. Jak zatem widać chęć uczestnictwa w HARPAGANIE nie oznacza konieczności przebycia całej trasy.

Najważniejsza jest chęć pokonania własnych słabości i sprawdzenie granicy swojej wytrzymałości. Na HARPAGANIE nie ma przegranych. Liczy się satysfakcja z pokonanego odcinka i zapał do poprawienia swojego wyniku w kolejnej edycji. Zwycięzcami imprezy są wszyscy, którzy odważyli się wystartować i nie jest istotne jaki dystans pokonali.

WYNIKI:

Paweł Piotrowski: 37 miejsce, zebranych punktów 31 czas: 12:26:00

Adam Choraży: 36 miejsce, zebranych punktów 31 czas 12:25:54

Jacek Duszyński: 38 miejsce, zebranych punków 31 czas 12:26:14