SPORTOWY WEEKEND 5-6.09.2020 - Blog Peleton.pl

SPORTOWY WEEKEND 5-6.09.2020

W sobotę 5.09 w Krynkach odbyło się  VII Kryterium Uliczne o Memoriał im Edwarda Dudzińskiego pt.: „Kolarstwo – moim jedynym nałogiem oraz pasją”. Kolarze rywalizowali na 1600-metrowej pętli.  Paweł Piotrowski startując w kategorii Amator (miał do pokonania 12 okrążeń) zajął 1 miejsce. A nasza koleżanka Natalia miała okazję sędziować.

Edward Dudziński – ur. w 1949 r. wychowywał się w Łapiczach k/Krynek. Z powodzeniem uprawiał kolarstwo w latach 1965 – 1972 w Gwardii i Ognisku Białystok w wielu wyścigach stając na najwyższym stopniu podium lub zajmując jedno z trzech pierwszych miejsc. Po zakończeniu kariery zawodniczej pomagał bratu Kazimierzowi w Ognisku Białystok w szkoleniu młodych adeptów kolarstwa.

 

Niedziela 6.09 to zawody z cyklu Maratony Kresowe w Międzyrzecu Podlaskim. Tradycyjnie start odbył się spod igelitowego stoku narciarskiego. Okolice Międzyrzeca Podlaskiego to raczej równina, ale podobnie jak to było w poprzednich sezonach, czekała na nas urozmaicona trasa. Większość prowadziła przez tereny leśne, ale znalazły się także malownicze łąki i otwarte przestrzenie. Gwoździem tej trasy to odcinki wzdłuż malowniczych brzegów międzyrzeckich jeziorek. Kilka technicznych singli były to odcinki, które z powodzeniem mogłyby znaleźć się na wyścigu XC.

Wyniki:

➡️ Paweł Piotrowski: 22 m-ce Open, 12 m-ce M3

➡️ Damian Iłendo 66 m-ce Open, 12 m-ce M2

Zdjęcia pochodzą z FB Maratonów Kresowych. Ich autorem jest Marek Kulikowski