XXIX NIEMEN Grodno-Białystok - Peleton

XXIX NIEMEN Grodno-Białystok

XXIX NIEMEN Grodno-Białystok

W dniach 21-24.07.2016 odbędzie się już XXIX Międzynarodowy Wyścig Kolarski  juniorów NIEMEN, tym razem rusza z GRODNA, gdzie odbędzie się prolog, etap wokół GRODNA, jazda indywidualna na czas.  Wyścig zakończy się kryterium ulicznym ( memoriał Jerzego Kłoszewskiego) w Białymstoku.

PROGRAM MINUTOWY Z TRASĄ

W dniu 21 lipca 2016r. godz. 10.00 (czasu białoruskiego) PROLOG – dystans ok 4 km – teren Parku PYSZKI  (runda).

W dniu 21 lipca 2016r. o godz. 16:00 (czasu białoruskiego) odbędzie się I etap dystans 85 km (5 rund po 17 km) Start Grodno ul.O.Sołomowoj – Łosośno – Baranowiczi – Korolino – Kołbasino ul. O.Sołomowo . Meta na linii startu. Lotna premia na linii startu po II i V okrążeniu.

W dniu 22 lipca 2016r. o godz.10.00 (czasu białoruskiego) odbędzie się II etap jazda indywidualna na czas na trasie Podłabienie – Koniuchi na dystansie 18,5 km z półmetkiem. (strat 10 km od Grodna).

W dniu 22 lipca 2016 o godz. 15:30 (czasu białoruskiego) odbędzie się start honorowy do III etapu ze startu wspólnego na trasie: Grodno – Bruzgi ( granica państwa ) Kuźnica – Sokółka .

Start honorowy z Placu Lenina obok siedziby Merostwa w Grodnie. Dystans około 85 km.

Start ostry o godz. 16.00 na granicy miasta Grodna – autostrada do Mińska po trasie M6 po 10 km skręt w prawo – Gornica – robimy 1,5 okrążenia ( Gornica – Gibuliczy – Kaptiowka ) na drugim okrążeniu w Kaptiowce skręt w prawo przez miejscowości – Dajlidki – Kłaczki do granicy państw Bruzgi /Kuźnica – Sokółka.

Lotna premia na II okrążeniu w Gibuliczach (terytorium Białorusi)-premia górska.

Przejazd przez Sokółkę ulicami : wjazd do Sokółki ul.Grodzieńska – ul. Mariańska – ul. Witosa – ul. Mickiewicza – ul. Ściegiennego -ul. Piłsudskiego z metą na wysokości Starostwa Powiatowego.

W dniu 23 lipca 2016 o godz. 16.00 (czasu polskiego) odbędzie się IV etap ze startu wspólnego na trasie: Sokółka – Krynki – Supraśl – Białystok – dystans około 80 km.

Start honorowy o godz. 15.50 w Sokółce na ul. Piłsudskiego ( obok Starostwa Powiatowego)

Przejazd zwartej kolumny na start ostry w Sokółce na ul. Kryńskiej obok Zespołu Szkół Zawodowych.

Trasa etapu : Sokółka – Drahle – Bohoniki – Malawicze Dolne – Wojnowce – Babiki – Usnarz Górny – Jurowlany – Krynki ( wjazd pod prąd ) – Supraśl – Ogrodniczki –   Białystok ul Raginisa, Sienkiewicza,  meta na ul. Piłsudskiego przed rondem Lussy ( szczegóły są jeszcze uzgadniane)

Lotne premie: Supraśl i Krynki.

Górska premia – Usnarz Górny

 

W dniu 24 lipca 2016 r. o godz. 11.15 odbędzie się V etap – kryterium uliczne w Białymstoku. Długość trasy 1 okrążenia 1850 m.

Start i Meta na ul. K. Kalinowskiego (obok Teatru Lalek) następnie skręt w prawo na Plac Uniwersytecki następnie w prawo na ul. J. Mariańskiego następnie w prawo w ul. Młynową następnie w prawo w ul. kard. St. Wyszyńskiego, następnie w ul. Sosnowskiego, ul. K. Kalinowskiego  ( długość okrążenia 1850 m)

Równolegle z I etapem rozgrywane będzie kryterium Memoriał Jerzego Kłoszewskiego, gdzie co trzecie okrążenie finiszowe będzie punktowane: 3 – 2 – 1 pkt.

Kryterium będzie rozgrywane zgodnie z przepisami UCI.

Dystans V etapu – kryterium ulicznego – 30 okrążeń – około 60 km.

 

W dniu 24 lipca 2016r. o godz. 14:00 odbędzie się oficjalne zakończenie V etapu, oraz całego wyścigu, rozdanie nagród oraz podsumowanie imprezy

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.