MARATONY KRESOWE OLECKO "PRZYSTANEK MAZURY GARBATE" 10.06.2018 - Peleton

MARATONY KRESOWE OLECKO “PRZYSTANEK MAZURY GARBATE” 10.06.2018

MARATONY KRESOWE OLECKO “PRZYSTANEK MAZURY GARBATE” 10.06.2018

Olecko zadebiutowało na szlaku Maratonów Kresowych i zapowiadało się bardzo atrakcyjnie. Miasto jest nieoficjalną stolicą Mazur Garbatych. To niezwykle piękny region położony na granicy Mazur i Suwalszczyzny, ale mniej popularny i dziewiczy. Malowniczy krajobraz został ukształtowany przez lodowiec. Stąd tak charakterystyczne wzgórza morenowe, wśród których leżą jeziora.

Start wyścigu zaplanowano w zespole sportowo – rekreacyjnym, który mieści się w zabytkowym parku i przylega do brzegów jeziora Oleckie Wielkie, niespełna pięćset metrów od centrum miasta. W skład zespołu  wchodzą: korty tenisowe, boiska do siatkówki plażowej, boisko piłkarskie ze sztuczną murawą, stadion lekkoatletyczno -piłkarski, hala widowiskowo-sportowa z pływalnią „Lega”, plaża miejska z wypożyczalnią sprzętu pływającego, skate park, siłownia plenerowa, park linowy, tory do jazdy na rolkach, trasy biegowe w parku, oraz trasa przyrodnicza wokół jeziora tzw. „Wiewiórcza Ścieżka.”

Na trasie  wyścigu w Olecku było sporo charakterystycznych dla tych terenów “garbatych” szutrów, ale przeplatanych z fajnymi odcinkami specjalnymi. Był też przyjemny strumyk dla ochłody, single, a nawet tajemniczy wiadukt. Połowa trasy prowadziła przez lasy, więc przy upalnej pogodzie był to przyjemny cień. Podjazdy były też na ostatnich kilometrach, więc zachowaliśmy trochę sił na końcówkę :D

Nasz team tym razem reprezentowali Paweł (3 Open, 2 Mężczyźni M3), Andrzej (127 Open, 35 Mężczyźni M4) oraz Damian (163 Open, 21 Mężczyźni M2)

Zdjęcia pochodzą z Facebooka Maratonów Kresowych od p. Marka Kulikowskiego

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.