Dziękujemy zawodnikom i kibicom za Puchar Polski - Peleton

Dziękujemy zawodnikom i kibicom za Puchar Polski

Dziękujemy zawodnikom i kibicom za Puchar Polski

Za nami pierwsza edycja Pucharu Polski MTB XCO. Ponieważ wyścig był eliminacją do Młodzieżowej Reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy, wiemy już, kto będzie nas reprezentował za dwa tygodnie w szwedzkiej Huskvarnie.

W sobotę 23 kwietnia odbył się, przeprowadzony pilotażowo, wyścig sztafet drużynowych w parach mieszanych. W kategorii Open na podium stanęli: Aleksandra Podgórska i Filip Helta (oboje KKW Superior Wałbrzych, zwycięzcy), Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Patryk Kaczmarczyk z Mitutoyo AZS Wratislavia (II miejsce) oraz Rita Malinkiewicz i Marceli Bogusławski (III miejsce, Reprezentacja Polski U23 I).

W niedzielę rozegrano wyścigi XCO. Na wspólnym starcie Pań w kategoriach Elita, U-23 i Juniorka stanęło łącznie 18 zawodniczek. W klasyfikacji Open Elity i U-23 zwyciężyła w świetnym stylu Aleksandra Podgórska (KKW Superior Wałbrzych), która uzyskała przewagę 42 sekund nad Magdaleną Sadłecką (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Dwie i pół minuty po zwyciężczyni na metę przybyła Rita Malinkiewicz (Goodman MTB Zator). W wyścigu Juniorek triumfowała Patrycja Świerczyńska (OK Racing) przed Klaudią Czabok (Warszawski Klub Kolarski) i Patrycją Lorkowską (GKS Cartusia Kartuzy).

Do wspólnego startu w kategoriach męskich Elita i U-23 przystąpiło 25 zawodników, z których sześciu nie ukończyło wyścigu. Najlepiej zaprezentował się Filip Helta (KKW Superior Wałbrzych), który zyskał ponadminutową przewagę nad litewskim zawodnikiem Sarunasem Paceviciusem (Sprint SBR Bank Team). Trzeci Open na metę przybył Kornel Osicki (OK Racing).

Wyścig Juniorów wygrał Dawid Jona z GK Gliwice, którego wyższość musieli uznać tego dnia Stanisław Nowak (Creon Racing Team) i Kamil Tarnawski (KKW Superior Wałbrzych). Najlepsi w Juniorach Młodszych byli Anna Gdańska (Warszawski Klub Kolarski) i Łukasz Helizanowicz (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team).”  Dobrze spisali się tu zawodnicy UKS WYGODA Białystok – Jakub Niewiarowski był 5, a Piotr Kryński 10 mimo, że startował z ostatniej 43 pozycji,  zapewniając sobie prawdopodobnie start w Olimpiadzie Młodzieży

“W nowej dla Pucharu Polski kategorii Młodzik / Młodziczka niepokonani byli Ewa Miłek (KCP ELZAT Bieniasz Bike Team) oraz Szymon Pomian (UKS Wygoda Białystok).”  Z zawodników UKS Wygoda Białystok punktowali jeszcze Adam Filipowicz (15 miejsce) i Michał Markowski (20). . Najszybszymi wśród Żaków okazali się Patrycja Taudul (UKS Feniks Krynki) i Maciej Petryszyn (UKK Huragan Wołomin).

Niepokonani wśród zawodników w wieku 30+ byli: Tomasz Pietrzycki (Pie3cki Team) w Masters I, Arkadiusz Jusiński (Renault Team) w Masters II i i Damian Barul w kategorii Cyklosport / Amator.

W klasyfikacji drużynowej triumfował KK Superior Wałbrzych przed Warszawskim Klubem Kolarskim i KCP ELZAT Bieniasz Bike Team.

Zdjęcia i filmy:

https://photos.google.com/share/AF1QipNzcvacxlkwbrY9EID3HocBA1mIh1cEWwqBVdvXZVTL4TfUzz4BmjxAixxnw5qcCw?key=OHUzOUdqdHhHZ0NzcDFrbFFkZDdiQVpTSTJDUy1n

https://plus.google.com/photos/106871494449839114694/album/6277750658985083809/6277750672757460834

Zdjęcia popełnione przeze mnie i mojego syna Przemka

Opublikowany przez Dariusza Wiśniewskiego Niedziela, 24 kwietnia 2016

Opublikowany przez Andrzeja Joba Niedziela, 24 kwietnia 2016

Share this post

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.